Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı Tanım Toplantısı düzenlendi.

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı Tanım Toplantısı düzenlendi.16 Haziran 2014 Pazartesi 22:33

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programının tanımı 10 Haziran 2014’de Bilkent Cyberpark’da gerçekleştirildi.

 

ETKİNLİK DETAYLARI

 

Etkinlik

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı Tanım Toplantısı

 

Yer

Bilkent Cyberpark/Ankara

 

Tarih

10/06/2014

 

Saat

SA:14:30/17:00

 

Teknokent Katılımcı(lar)

Kıymet YAVUZASLAN

Mehmet TANYER

 

Düzenleyen(ler)

Bilkent Cyberpark, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve University of Texas at Austin’in Teknoloji Transfer Ofisi olan “IC 2 Institute”

 

Konuşmacı(lar)

 

 

FAALİYET İÇERİĞİ

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programının tanımı 10 Haziran 2014’de Bilkent Cyberpark’da gerçekleştirildi.

 

Bilkent Cyberpark, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve University of Texas at Austin’in Teknoloji Transfer Ofisi olan “IC 2 Institute” işbirliği ile 2013 yılında gerçekleşen Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı’nın ikincisi için tanıtım amaçlı gerçekleşen toplantıda; Amerikan Büyükelçiliği’nden Brondom Wilson söz almıştır. Türkiye ile ABD’nin ekonomik ilişkilerini desteklemek amacıyla bu programın önemini anlatmak üzere toplantıya katılan Wilson, ABD ve Türkiye’nin verimli bir platformda işbirliği sağlayabilmesi için TTO sahasında yapılan faaliyetlerin faydalı olduğunu gördüklerinden bu alanda yapılan her türlü aktiviteyi desteklediklerini belirtmiştir.

 

Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakçı ve TTGV Proje ve Danışmanlık Hizmetleri Koordinatörü programa ilişkin bilgiler verdikten sonra programın yürütücüsü University of Texas - IC2 Institute uzmanı Heath Naquin programın tanıtımını yaparak programın avantajlarını aktarmıştır.

 

22’den fazla ticarileştirme deneyimi olan Naquin, katılımcıların faydalı bağlantılar ile tanışma fırsatı bulacağını ifade etmiş ve katılımcıların uygulamalı olarak hazırlanmasının büyük bir deneyim olacağının altını çizmiştir. Programda teknoloji fikirlerinin değerlendirmesi, fikri mülkiyet hakları yönetimi, iş planı oluşturma, başlangıç için alternatif fon modelleri ve lisanslama fırsatları ile ilgili becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bilgi ve teknolojinin piyasa değerlemesi, pazara çıkarılması süreçleri ve bu süreçler içerisinde ticari kazanç elde edilebilmesine ilişkin teknoloji profesyonelleri ve teknolojik girişimcilerin bilgi birikimi ve becerilerini artırmayı hedefleyen bir programdır.

 

Programın amacı yanında geçen yılkı kazananların deneyimlerin de paylaşmasıyla, bu alandaki tek uygulamalı eğitim programının faydaları ortaya konmuş, toplantı katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından son bulmuştur.

 

 

 bpxkpliiyaatbd3.jpg

bpxwyalciae1ow2.jpg

 

Okunma Sayısı: 4297
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya