Karakter boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YÜZDE YÜZ YERLİ ÜRETİM: UNG-12

YÜZDE YÜZ YERLİ ÜRETİM: UNG-1210 Şubat 2017 Cuma 14:03

Konya Teknokent’te faaliyet gösteren ULTRON Savunma A.Ş.nin ilk tasarım ürünü olan UNG 12 yivsiz av tüfeği, yarı otomatik tüfeklerden farklı birçok üstün özelliğiyle sayılı miktarda muadilleri ile rekabet edebilecek ve kabul görecek tasarıma imza atmıştır

 

 

 

 

YÜZDE YÜZ YERLİ ÜRETİM: UNG-12

Konya Teknokent’te faaliyet gösteren ULTRON Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. nin ilk tasarım ürünü olan UNG 12 yivsiz av tüfeği modeli ile; klasik birbirinin aynı yarı otomatik tüfeklerden farklı görünümü, fonksiyonelliği, mevcutlarından birçok üstün özelliğiyle sayılı miktarda muadilleri ile rekabet edebilecek ve kabul görecek bir tasarıma imza atmıştır.

Diğer av tüfeklerine nazaran daha ilk bakışta göze çarpan dizayn farkıyla dikkat çekmekte. Tamamen özgün oluşunun yanında dikkat çeken bir diğer özelliği de; diğer av tüfeklerinin yanı sıra geri tepme basıncını azaltan amortisör özellikli dipçik sistemine sahip olması. Ayrıca çalışma sistemi gaz geri tepmeli ve yarı otomatik, sökülebilir şarjörle beslenen bir tüfek tasarımına sahiptir.

Tasarım avcılık ve sivil uygulamaların yanında tasarımı açısından asker, polis kuvvetleri tarafından kullanıma da oldukça müsaittir.

Ayrıca şarjörün tetik mekanizmasının gerisinde bulunması bir diğer ayırt edilen özelliktir. Bu sistem dünyada bullpup ismiyle bilinmekte ve amacı tüfeğin boyunun kısaltılmasını sağlamaktır. Şarjörün tetik mekanizması arkasına yerleştirilmesi silahın uzunluğunun büyük kısmını oluşturan kabzanın, namlunun da bir kısmını içine alması sayesinde nispeten kısa boylu silahların bir assault rifle'a (hücum silahına) yetecek kadar uzun bir namluya sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda tutuşu daha rahat ve kullanışlı hale getirmektedir.

Normal bir av tüfeğinden ziyade bir askeri silah havası veren tüfeğin bu görkemli dizaynına rağmen ağırlığı yalnızca 4000 gr olup, tasarım açısından kıyaslandığında oldukça hafif bir üründür. Bunun yanında rakip ürünlere nazaran 760mm, alev gizleyen ile birlikte tam boyu 841 mm ile oldukça kısa bir tüfektir.

Emniyet mandalının her iki taraftan da takılıp çıkarılabilmesiyle hem montajda kolaylık sağlamakta hem de sağ ya da sol elini kullananlar için emniyeti ve kontrol edilebilirliği kolaylaştırmaktadır. Ayrıca şarjör çıkarma mandalı da sağ ve sol el kullanıcıları tarafından kontrol edilerek şarjör değişimi sağlanabilmektedir.

 Şık ve aynı zamanda görkemli bir tasarıma sahip olan modellerimizden farklı renk, 12 ve 20 kalibrelik seçenekleriyle av tutkunuza en iyi ayak uydurabilecek tüfeği seçebilirsiniz. Seçeneklere göz atmak ve tasarımlar hakkında detaylı bilgi almak için: http://www.ultrondefense.com/  internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili linkler:

http://www.pusulahaber.com.tr/uzumluden-dunyaya-512415h.htm

http://www.pusulahaber.com.tr/egazete/pusula-gazetesi/09-subat-2017-1514.htm

http://www.uzkon.com.tr/Uzkon_Product/Bullpup.php

https://youtu.be/_YJ_CWex9D0

https://youtu.be/2BrmZdePw4E

https://youtu.be/Hovt_oruyQI

https://vimeo.com/198068116

 

 

ultron-logo_650.jpg

 

res1.20170210141510.jpg

 

res2.20170210141529.jpg

 

res3.20170210141542.jpg

 

res-4.jpg

 

res5.jpg

 

res6.jpg

 

Okunma Sayısı: 13437
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
© 2009 Konya Teknokent A.Ş.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim | Görsel Tasarım: Capitol Medya