Konya Teknokent Firması, Silikon Vadisi’nde

TÜBİTAK-2239 Girişimcilik ve Yenilikçilik Eğitim ve Araş. Faaliyetlerini Destek. Programı 2014 yılı kazananları belli oldu. Konya Teknokent bünyesindeki "MRME Ar-Ge"’nin sahibi Mahmut DURGUN Silikon Vadisi’ne davet edilmiştir, kendisini tebrik ediyoruz.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tekno-girişim Sermaye Desteğini kazananlar arasından yapılacak elemeyi geçerek önerilmiş adaylara girişimcilik ve yenilikçilik alanlarında yurt dışında düzenlenen eğitim programlarına katılım desteği sağlanan TÜBİTAK-2239 Girişimcilik ve Yenilikçilik Eğitim ve Araştırma Faaliyetlerini Destekleme Programı  2014 yılı kazananları belli oldu.

Konya Teknokent bünyesindeki kuluçka merkezinde 2011 yılında faaliyetlerine başlamış olan ve 2014 yılında deneyimli bir girişimci olarak Konya Teknokent bünyesinde halenfaaliyet göstermekte olan MRME Ar-Ge Bilişim Tasarım Reklam San. Tic. Ltd. Şti. firma sahibi Mahmut DURGUN, “Bulut Cihaz” isimli çalışmasıyla her türlü teknolojik cihazın yapay zeka olarak internet üzerinden izlenmesi ve kontrolünü sağlayan bu teknoloji sayesinde akıllı ev otomasyonları, akıllı cihazlar, akıllı tarımsal teknoloji ürünlere alt yapı oluşturulabileceği iş fikriyle yarışmayı kazanarak; ABD’de bulunan Silikon Vadisi’ne davet edilen 10 kişiden biri olmuştur. Mahmut DURGUN’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.